O víkendu jsme byli lézt na Suškách.

S Mafiho rodinou jsme se sešli v sobotu ráno až pod Vlajkovou věží. Cyril byl tak nedočkavý, že ještě než dorazili ostatní, pustil se do Komínové cesty III na Smrčinové věži a šlo mu to fakt dobře. Nakonec jsme cestu vylezli skoro všichni. Anežka si taky prvně vyzkoušela, jak se leze v komíně. Díky trpělivosti jističe Mafiho, nakonec cestu dolezla.

P9101344lrP9101333lr

Potom jsme se přesunuli k Bílé věži, kde Mafi vytahl Východní cestu V. Byla to taková pěkná cesta podél spáry, kterou postupně vylezli jak Jonáš, Cyril, tak i Lucka.

P9101357lrP9101321lr

Mafi si dal ještě vedlejší Sluneční cestu IV, kterou po něm ještě vylezl Cyril a i Jonáš, který úvodní převis zdolal asi na desátý pokus (obdivuji jeho silné ruce, já už bych je měla tak vytahané, že bych to nedala). Nakonec, když jsem si konečně vylezla tu Východní cestu i já, dala jsem si ještě malou hřebenovku a přelezla na Hladkou věž a slanila z kruhu nad Jižní cestou VII, aby si ji Mafi mohl dát. Mezi stromy jsme měli natažené hamaky, takže bylo kde odpočívat. Lucka měla s sebou i omalovánky, knížky a další věci na zabavení dětí.

P9101347lr389

Aby se děti nenudily, učil je Cyril prusíkovat po laně. Moc se jim to líbilo.

     Čas se nachýlil, došly tekutiny, což v tom horku byl dost problém, tak jsme byli nuceni nechat lezení a přesnunout se do Malé Skály do hospody, kde jsme se nacpali výborným jídlem a zapili to pivem (děti limčou). Potom jsme přešli na nedalekou plovárnu, kde Mafi na dnešek spal, ale bohužel zde probíhala nějaká soukromá akce, tak jsme se tam moc nezdrželi. Děti si chvíli zadováděly na Mafiho slackline, a pak už jsme se přesunuli na noc do kempu za řekou.

V neděli ráno, byl u skal naopak dřív Mafi, protože hladová Anežka dlouho čekala ve spacáku v kufru auta, kde s Berinkou spaly, až jí začnou létat pečení holuby do pusy...(bohužel žádné nepřiletěly). Mafi se pustil do tahání Jihovýchodního rohu VI na Hlavní věži. Ostatní se zatím uvelebili v hamakách. Aby mohly lézt i děti, Cyril vybral vedlejší Velikonoční IV a hned se do ní pustil. Bohužel se mu tam nedařilo založit pořádné postupné jištění a začal mít obavu o svou bezpečnost, i když cesta těžká nebyla. Naštěstí Mafi mezitím dolezl na štand, takže hodil Cyrilovi lano a tak Cyril mohl s dvojitým jištěním dolézt k Mafimu.

P9111382lr397

Na štandu se situace vyměnila, protože Mafi se bál pokračovat ze štandu na vrchol, když ho lano, na kterém ho od spodu jistila Lucka, dost táhlo, tak se nejprve snažil přesvědčit Cyrila, aby to dolezl on, ale nakonec se domluvili, že ho bude ze štandu jistit Cyril a on se o to pokusí. Pokus se nakonec podařil.

P9111420lrP9111433lr

Překvapil nás Jonáš, který tu VI po Mafim vylezl. Jen pak měli Mafi s Jonášem menší problém. Když Mafi pomáhal Jonášovi u druhého štandu do druhého slanění, upustili jistítko. Naštěstí měl Cyril na sedáku dvě, takže jim mohl druhé půjčit. Mezitím Cyril nahoře ze štandu odjistil postupně Matěje a Anežku. Nakonec jsem si ji dala i já i s naší bezrcadlovkou a mohla jsem ze štandu fotit.

P9111404lr413

Času jsem měla dost, než Cyril přehodil lano na slanění a slanil.  Aby si mohly zalézt i malé holky, Cyril zajistil kout vedle Velikonoční cesty, kterým se dá přelézt k Samotáři. První vylezla Berinka. Obdivovala jsem její rozvahu ve výběru správných chytů i stupů. A navíc se neozývalo žádné "to nejde". Čímž Anežka nešetří.

438454

Horší bylo spouštění, protože kout byl dost rozeklaný, takže to nešlo jen seskákat či sejít zavěšená v sedáku. Nakonec jsem se pod Berinku na lano přivázala i já a provedly jsme spuštění "tandem". Malá Anežka nakonec vylezla také, dokonce měla cestu zpestřenou bombónky. Ve tři odpoledne jsme se přesunuli do stínu Baby, kde jsme nejdřív rozložili hamakové ležení - čtyři hamaky nad sebe. Cyril došel pro chlazené pivo do lednice do auta, takže to nemělo chybu.

P9111518lr P9111463lr

Pak jsme zahájili dvojí útok na Babu. Mafi ze severu Variantou VI Severního traverzu a z jihu Cyril Starou cestou II, opět pro děti. A děti za sladké odměny lezly. Anežku Cyril navíc učil i slaňovat.

P9111493lrP9111513lr

Potom jsme si ještě všichni ostatní dospělí vylezli tu Variantu VI. Pak už jsme rychle sbalili a vyrazili k autu. Cestou jsme totiž museli nabrat nového obyvatele našeho bytu - mazlíčka "Zlatíka".