Už loni na Silvestra byl Cyril s Anežkou na chatě Ahoj v Hraběticích. Letos jsme tam jeli všichni čtyři. Spaní sice ve velkých pokojích pro 8-12 lidí, ale měli jsme zařízený dovoz teplých obědů, takže večer jsme nemuseli vařit. Na chatě byla velká jídelna - společenská místnost s krbem. A vnitřní schody byly hojně obsazené dětmi, které si tam vyrobily matracovou skluzavku. Dokonce si i zařídily měkký dopad!

27.12. jsme sjezdovali na nedalekém Severáku. Skoro celý den hustě chumelilo a foukal silný vítr. Nejprve byla Berinka na pásu a Anežka s Cyrilem na dlouhých sjezdovách, ale protože tam nebyly pořádné skokánky, chtěla lyžování zabalit. Naopak já už jsem chtěla vzít Berinku na pomu na dětskou sjezdovku. Takže jsme se dohodli, že si vyměníme permice a Cyril vezme Anežku na pás. Napadlo mě totiž, že když chce na lyžáku zkoušet prkno, že by jí ho mohl tady Cyril půjčit a sám jí dát první lekci.

1813_01_09lr1913_09_01lr

28.12. jsme nazuli běžky. Cyril zapřáhl náš starý pekáč, na kterém jsem bobovala ještě já, Berinka usedla na polštářek a vyjeli jsme směr přehrada. Dojeli jsme až k Šámalově chatě, kde jsme se hlavně museli zahřát. Čekání ve frontě na volný stůl bylo únavné, ale pak jsme se pořádně najedli. Vaří tam dobře. A protože bylo teprve po druhé odpoledne, pokračovali jsme v objezdu přehrady.

01IMG_5309lr11IMG_5329lr

Lucka se trhla a ještě si trochu přidala na kilometrech. Z hráze přehrady jsme obdivovali velké vnlobití, které bylo díky velkému větru fakt silné a ještě navíc i dost hlučné, kvůli kusům ledu, které narážely na hráz. Ve čtyři jsme už byli u chaty. Naši nezmaři (Anežka, Kryštof a Matěj) ještě bobovali u chaty. Dokonce si i našli nějaké prkno, na kterém jezdili jako na snowboardu.

29.12. jsme lyžovali i s Luckou a klukama na Tanvaldském Špičáku.

30.12. jsme měli komentovanou prohlídku hráze Josefodolské přehrady. Zaujaly nás krápníky, které rostly jak ze stropu, tak i z podlahy. Fotit se ale uvnitř nesmělo. Potom jsem ještě vzala Berinku na dřevěné ťapací lyže (lištičky) s hůlkami na procházku po louce u chaty.

15BEZ00185lr

31.12. Cyril se opět flákal v posteli a hrál si na maroda, tak jsem se vydala sama s Berinkou na Severák na sjezdovky. Hodinu jsme tam jely (na lyžích), pak jsme půl hodiny odpočívaly. První hodina na lyžích byla fajn, dokonce i jezdila sama na pomě a nahoře i sama vysedala, i když jsem tam raději vždycky čekala a jistila. Po obědě v hospodě jsme se ještě na hodinu na sjezdovku vrátily. Berinka úžasně poslouchá, jezdí přesně tak jak jí říkám. Je to obdivuhodné. (Po zkušenostech se začátky lyžovaní Anežky). Ve tři jsme se vydaly nejdříve na lyžích a potom pěšky k chatě. Naštěstí nám Anežka s klukama přišli pomoct, tak to bylo v pohodě. Anežka s klukama jen bobovali.

1.1. jsme museli vyklidit chalupu. Když se nám podařilo všechno nacpat do auta, jeli jsme ještě na běžkách na Královku. Berinku na sjezdovách už Cyril tahl na hopšňůře.

1589641916BEZ10207lr