V pátek 19.2. jsem byla na nočním focení s fotografem Michalem Vitáskem. Čtyři hodiny jsme doslova pobíhali po noční Praze zatíženi nelehkým fotografickým vybavením. Ale stálo to za to. Výsledek si můžete prohlédnout v této galerii. Dozvěděla jsem se mimo jiné např. to, že pokud chci mít na fotografii co největší "hvězdičky" z lamp nebo jiných světel, je třeba mít nastavenou co nejvyšší clonu. Naopak ISO při noční fotografii s použitím stativu musí být co nejnižší. Naopak na fotografování hvězdné oblohy je nutné mít ISO vyšší. Čas na vyfotografování plující lodě na Vltavě nebo auta na silnici je potřeba mít dlouhý aspoň 20s a dokonce jsem tímto časem vyfotila i ohňostroj z Mánesova mostu a fotka je lepší, než z časem kratším.

Nejtěžší bylo současně poslouchat Michalovo povídání, přitom fotit a potom si hlídat kam se rozběhl když usoudil, že je čas na přesun na další stanoviště. Hned na prvním stanovišti jsem to nestihla. Ještě, že jsou mobilní telefony.

Pokud by se vám fotky zdály neostré, můžete si je prohlédnout tady: https://picasaweb.google.com/109503968429627768369/NocniPraha?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOq63cm9-KaQVg&feat=directlink