O jarních prázdninách jsme jeli celá naše rodina ještě s Luckou a jejíma klukama lyžovat do Rakouska.

     Bydleli jsme v Gästehaus Erna Bleisch v Gosau. Byli jsme příjemně překvapeni. Měli jsme k dispozici celé horní patro - tři ložnice, dobře vybavenou kuchyň s jídelním stolem u okna, odkud byl krásný výhled na hory i s horní stanicí lanovky Panorama Jet, obývák a celkem tři koupelny. Všude bylo dost úložných prostorů i dobrých podmínek na sušení mokrého oblečení včetně vyhřívané sušárny v suterénu.

03BEZ40019lr 04BEZ70374lr

     Na sjezdovkách jsme byli celkem 4 dny. Ráno byl sníh tvrdý, v noci ještě mrzlo, ale kolem poledne byl místy roztátý a v haldách rozbředlého sněhu se špatně jezdilo.

P3130069lr P3130079lr

Já s Berinkou jsme vždycky několikrát vyjeli nějakou lanovkou nahoru a sjeli po modré či červené sjezdovce (zjistily jsme, že červená je lepší, protože není tak často do kopce), a když sjezdovka rozměkla, lyžovaly jsme v dětském areálu buď v Gosau Hintertal, kde byly 4 pásy se skoro půl kilometru dlouhé členité sjezdovky s vlnami, skokánky i ledovým koridorem a slalomem. Takže i já jsem tam mohla jezdit a nebyla to úplná rovina. A nebo jsme jezdili na krátké sjezdovce u Russbachu, kde byla poma a Berinka ji zvládala sama. Tam bylo jen málo lidí (dětí) a mohla jsem jí udělal z našich talířků slalom.

P3170379lr P3150242lr

Cyril s Luckou a staršími dětmi projeli snad všechny sjezdovky areálu Dachstein West. Líbily se jim skokánky a to, že jezdili i mimo sjezdovky. Snad desektrát byli skicentru, kde bylo "hulákadlo", což byla trasa, která vydávala různé zvuky. Cyril si druhý den půjčil od Lucky pidilyžičky, ale moc mu to nešlo.

     Jeden den jsme si udělali pěší výlet kolem jezer Gosausee pod Dachsteinem. Děti si vzaly plastový snowboard, lopatu a pekáč, aby jim cesta líp ubíhala. Nakonec jsme ušli 14 km. Já se bavila focením a vzpomínala na svoje zdolání vrcholu Dachsteinu a sestup přes ledovec až právě sem k jezerům v roce 2000, Lucka se půlku cesty snažila dohnat naštvaného Matěje a Cyril pendloval mezi dětmi v předu a těmi pomalejšími v zadu. Ale cekově byl dojem z výletu pozitivní.

Cyril, Berinka, Anežka, Matěj BEZ60293lr

BEZ60268lr BEZ60226lr

     Naše turistika ještě měla dohru, když jsme se vrátili do chaty, děti byly celé moré a my zjistili, že je zamčeno a klíče jsme nechali na pokojích. Dokud nezašlo sluníčko, bavily se svlečené děti do spodního lyžařského oblečení v zádveří, které naštěstí bylo ještě přístupné pinpongovým míčkem a jedly sušenky z auta a dospělí řešili, jak otevřít bez otevíráku či nože lahev červeného, kterou Cyril vozí v autě na špatné časy. Ale pak šlo do tuhého, nakonec se Lucka odhodlala zavolat majitelce a naštěstí se dověděla, jak se dostat dovnitř. Do chalupy.

     Zjistila jsem, že kousek po turistické značce nad chatou je pěkný vodopád, tak jsem tam strávila několik hodin dva dny po sobě se stativem a šedým filtrem.

02BEZ40028lr 01BEZ10012lr

     Další den jsme šli na běžkách k nejbližšímu jezeru u Gosau. Berinka se tedy konečně dočkala vyzkoušení svých nových běžek. Docela jí to šlo. Jen do prudšího kopce ji vzal Cyril i s běžkama na koně. Nejlepší bylo v závěru objevení a prozkoumávání starých trubek z elektrárny, které byly ještě trochu pod sněhem. Děti po nich běhaly a často se propadávaly až dolu. Berinka běhala uvnitř. Lucka tentokrát s námi nešla.

BEZ40042lr BEZ40040lr

BEZ40084lr BEZ40100lr

     Týden utekl a nám se nechtělo domu. Jenomže dovolená skončila. Stejně sněhu tu už moc není, teploty šplhaly k desítce a navíc poslední noc začlo pršet a mělo celý víkend.

VÝBĚR PĚKNÝCH FOTEK JE JEŠTĚ VĚTŠÍ, NEŽ JE V TOMTO ČLÁNKU, TAK JSME SE ROZHODLI JE DÁT SEM: GOSAU 2017.