Do rodného kraje Cyrilova dědy, odkud znám velké množsví jeho obrazů, jsem se chtěla podívat už dávno. Jenže Beskydy nejsou zrovna blízko, takže jet tam jen na víkend Cyril nechtěl, a když bylo víc dní volna, měl zrovna jinou zajímavější akci. Letos v říjnu, kdy moje koleno nedovolovalo větší namahání a Mafi nás pozval na chatu u Kunčic pod Ondřejníkem, neměl zrovna Cyril jinou akci, takže se nechal celkem snadno přemluvit.

V sobotu bylo krásné slunečné, i když i dost větrné počasí. Vyjeli jsme lanovkou na Pustevny, okoukli vyhořelý Libušín a vydali se po hřebeni na opačnou stranu, než byl Radhošť. Na Tanečnici jsme měli dlouhou přestávku na stavění kamenných mužiků.

05IMG_5236lr08IMG_5276lr

Cestou Cyril hrál s dětmi obyvklou hru "Na draka" a ještě vymýšlel různé úkoly, aby se děti nenudily. U Čertova mlýna jsme hledali jeskyni, kde pak děti dováděly. Na Malou Stolovou horu jsme se nedostali, protože byla uzavřená ochranáři. Šli jsme necelých 10 km. Ale sestup po žluté mi dal pořádně zabrat a to jsem tentokrát ani nenesla Berinku, ani těžký batoh. Jen jsem si nevzala žádné trekové hůlky.

26IMG_1780lr23IMG_5353lr

Dole u potoka Stolovce se Cyril s Mafim zasekli. Vytahli stativy a fotili. Cestou k chatě jsme se ještě zastavili v hospodě na večeři. Byli tam u vedlejšího stolu nějací postarší pánové, kteří se mnou, když jsem tam zůstala sama s dětmi velmi vtipkovali. Nakonec, když jsem vynesla ven batohy a vracela se pro Berinku, která zatím stále čekala usazená v krosničce u stolu v hospodě, jsem se s jedním srazila ve dveřích, protože prý mě běžel dohonit, že jsem tam zapomněla dítě. Večer jsme ještě zvládli ugrilovat a sníst dovezené maso. Zbytek jsme pak dodělávali ještě k obědu.

V neděli se nám už na žádný výlet nechtělo, takže jsme byli jen okolo chalupy. Cyril s Mafim se akorát vydali fotit k nedalekému potoku Bystrá.

33IMG_5448lr

Já s Luckou jsme po obědě daly spát malé holky a pustily se do balení věcí. Škoda, že jsme toho stihli tak málo, snad se sem vrzo vrátím.