Garmin Etrex Vista HCx Už je to tady, pořídil jsem si GPSku. Je to model Garmin Vista HCX, verze určená pro americký trh (evropská se ničím neliší a je o dva litry dražší). Hned první víkend vyrážím na kolo ulovit své první poklady. Jako první nalézám Pitkovicka stran, trochu nevhodné pro kolo, které musím zanechat opodál, protože jsem to bral od potoka strání přímo, místní znalec by to objel po pěšince. Dále mířím na mysterku in EXIF, kterou jsem doma rozluštil, bez počítače neřešitelná šifra. Při dohledávce se projevila moje kačerská nezkušenost, prohledával jsem okolí, pod mostkem jsem objevil starý friťák a až po nápověda mi pomohla objevit tak krásný úkryt pro malou krabičku. Potom frčím do Královic, konečně jsem se dozvěděl kam vede ten čtvrtý výjezd z kruháče v Uhříněvsi. Ke keši Tvrz Kralovice vede dálnice skrz kopřivy, takže rychle nalezeno, stejně jako další multikeš Kostel sv. Markety. Dále jsem se rozhodl to vzít do Hájku po pěšinách přímo - chyba - z cesty se stala pěšina, z pěšiny brázda v poli, z brázdy údolíčko plné dvoumetrových kopřiv, no prostě jsem zařadil zpátečku a objel to pětikilometrovou objížďkou. Kopřivám jsem se ale stejně nevyhnul u keše Podlesak, kde jsem po napůl zatopené lávce s kolem na rameni přešel potok a pak moje malá, hodná GPSka změnila názor a hnala mě zpět přes lávku a záhy kopřivami, bahnem a po stromě, než jsem konečně našel to správné místo. Na závěr výletu ještě projíždím Dubčem, kde odlovuji jednoduché skrýše Ptaci studanka, Brachypelma annitha a Rohoznik. A hurá rovnou domů, do Háje za nedočkavou rodinou.

A aby toho nebylo málo tak večer vyrážím s Lenkou a Ážou na večerní procházku a seznamuji je s mojí novou hračkou. GPSku dávám Lence a tvářím se jako manuál. Vysvětluji, že hledač pokladů se anglicky řelme cacher, což zní podobně jako kačer. Když to dobře dopadne, večer bude taky kačerem. Nebo kachnou? Došli jsme k pokladu Centrum Matky Terezy, ale dohledávka dává zabrat, prohlížíme celé okolí, GPSka pořád mění názor na to, jakým směrem jsou to tři metry. Nakonec dojde na nápovědu, s kterou to rychle najdu, načež Lenka prohlásí "Jo, tam jsem se koukala hned na začátku, ale bála jsem se toho dotknout". Prostě to byla malá krabička se skvělým maskováním. Pro velký úspěch se mi holky podařilo umluvit ještě k ulovení Milicov-Cache, kde dohledávka také nebyla jednoduchá, neboť byl špatný signál a pařezů mnoho. Ale vše dobře dopadlo, Áža si z pokladu vybrala mašinku a my se spokojeně vrátili domů.

Takže suma sumárum jsem první den geokešení ulovil 10 pokladů, kdyby to takhle šlo každý den, tak jich mám za rok tři a půl tisíce a za asi tři roky naleznu všechny keše v České republice. No, asi nebudu tak spěchat...